MiLaDeKo šo ruden cītīgi trenē jaunus deju soļus, lai dotos tālā ceļā. MiLaDeKo šogad Jauno Gadu svinēs Austrālijā, kur uzstāsies Austrālijas Latviešu Kultūras Dienās (ALKD) kuras šogad notiek jau 56. reizi. https://www.facebook.com/australijaslatviesu.kulturasdienas/

Veiksmīgu sadraudzību esam izveidojuši ar mūsu draugiem Štutgartē. Štutgartes "Trejdeksnītis" un "MiLaDeKo" ir pārvēties par Mildeksnīti un ir vieksmīgi sadancojies, lai Austrālijā kuplā skaitā veidotu skaistus deju rakstus kopā. Nedēļas nogale no 29.10 - 30.10 tika pavadīta intensīvos mēģinājumos, divu dienu laikā nodejojot 15 kilometrus. Mēģinājumi notika Štutgartes Mārtiņbaznīcā (Martinskirche, Eckartstraße 2, 70191 Stuttgart). Noguruši un laimīgi dejotāji ir gatavi jau pavisam drīz satikt ķengurus klātienē.

Rakstu veidoja Madara Šulce.

Cita informācija par MiLaDeKo: miladeko.wordpress.com

 

    Pavisam mierīgi un apdomīgi esam uzsākuši nu jau otro sezonu, dancojot un apgūstot dažādos tautiņdeju soļus un dejas. Aizritējušajā gadā lecām tikai daži, bet nu jau mūsu pulciņš aug, par ko mums visiem ir lielumlielais prieks!

    Tad nu esam nolēmuši (un sākuši) cītīgi gatavoties XVI Deju svētkiem Latvijā, kuri norisināsies 2018. gadā no 30. jūnija līdz 8. jūlijam, apgūstot gan diasporas, gan C grupas (jaunieši) repertuāru. Varbūt arī TU vēlies kopā ar mums piedzīvot Latvijas 100-gades sajūtas un pievienoties mūsu pulciņam? Mīļi gaidīsim!!! Ak jāāāāā! Arī mēs ikviens labi pazīstam sajūtu, kad uzrodas tā nešpetnā baile no pirmās nodarbības…. taču tieši tādēļ pratīsim Tevi sagaidīt :) Tikai pārvari sevi un atnāc jau svētdien, 6. novembrī! Plānojam atsevišķas soļu apguves nodarbības, lai iedrošinātu arī tos, kuri vēl līdz šim tikai prātojuši danci griezt.

    Mēs tiekamies ik svētdienu plkst. 12:00 Salzmannstr. 152, 48159 Münster.
06.11.2016 tiekamies jau nedaudz agrāk, proti, plkst. 11:30, lai apdomātu  tautiņtērpu komplektēšanu. Šī būtu laba iespēja jau – pirms lecam polku kopā – iepazīties. Ja rodas jautājumi, zvani: 0176 98451602.

    P.S. Mēs braucam no Laer, Horstmar, Borghorst, Rheda-Wiedenbrück, Lotte. Ja atrodies kādā no šīm pilsētiņām, varbūt varam saorganizēties un braukt kopā?

 

2016. gada 14. septembrī plkst. 19:00.

Ar nepacietību gaidījām un no sirds priecājāmies aizvadītajā sestdienā, 2015. gada 24. oktobrī pie mums Minsterē uzņemt bērnu deju kolektīvu Rīdze no Latvijas, pārstāvot četras deju grupas no 3. līdz 9. klasei Antras Žukovskas vadībā. Viesi kopā ar Minsteres Dancīti un pāris lielajiem dejotājiem sniedza raibu deju koncertu, kas pa laikam likās atbalsojam XI Skolu jaunatnes deju svētkus arī Minsterē. 

Foto: Viktors Kangeris

Lasīt tālāk: Rīdzes bērnu pietura Minsterē


Foto: Madara Gūtmane

“Dejot ir laime” – šis teikums 10. un 11. oktobrī Latviešu Centra Minsterē ēkā kopā sabraukušajiem  dejotājiem no Cīrihes, Štutgartes, Frankfurtes, Āhenas un Minsteres izskanēja neskaitāmas reizes, un to teica Latvijā viens no vadošajiem deju horeogrāfiem, pedagogiem, deju skolas “Dzirnas”vadītājs un īpašnieks Agris Daņiļevičs. Viņš vadīja deju semināru Minsterē, kurā kopā piedalījās 50 dejotāji no četriem kolektīviem. Un to, ka dejot ir laime, izjūt arī dejotāji paši. Ne velti viņi ir gatavi mērot 600 km garu ceļu  pēc smagas darba dienas naktī, lai ar citiem kopīgi izbaudītu šo laimes sajūtu.

Agris dejotājiem ļāva ļauties improvizācijai, kas daudziem bija jauna un interesanta pieredze. Tā ļāva dejotājiem iepazīt sevi un savu ķermeni, atbrīvoties un uzticēties cits citam.  Ik pa laikam meitenes atradās stipri augstu virs puišu galvām gan horizontālā, gan vertikālā stāvoklī, un varēja vērot, ar kādu azartu pāri apguva arī cēlienu tehnikas, kā arī latviešu tautas dejas pamatsoļus un soļu kombinācijas. Liels gods dalībniekiem bija pēc 30 gadu pauzes atdzīvināt vienas no pirmajām Agra horeogrāfētajām dejām: “Diždancis” un “Ziņģu dancis”.

Kaut arī visa diena tika nodejota un tika apgūtas daudzas jaunas tehnikas, triki un deju soļi, tomēr diena ar to vēl nebeidzās. Ievilkuši elpu, dejotāji pavadīja vakaru saviesīgā gaisotnē ar dejām un priekšnesumiem, parādot savu daudzpusību un apslēptos talantus. Pēc īsas nakts, svētdien no rīta ar jauniem spēkiem tika turpināts dejot, celt meitas un improvizēt.

Lasīt tālāk: Deju seminārs Minsterē ar Agri Daņiļeviču