Visi tiek sirsnīgi aicināti uz Leļļu teātra izrādi Minsterē 8. Septembrī 18:00, kur pie mums viesosies teātris no Liepājas: Šnāpuļa piedzīvojumi.

Ieejas cena:  5  Eiro, LCM biedriem 3 Eiro

Kopš 2012. gada, ar Latviešu Centra Minsterē (LCM) atbalstu, aktīvi un radoši rosās LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta lasīšanas veicināšanas projekta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” dalībnieki. Programmas mērķis ir lasītprasmes veicināšana, diskusijas par grāmatām, augstvērtīgas literatūras izplatības sekmēšana.
 Katru gadu LCM lasīšanas projekta ietvaros ir realizētas dažādas interesantas un lietderīgas idejas: lasītāji ir  iepazinušies ar vietējo bibliotēku,  Zentas Mauriņas, Kostantīna Raudives, Jāņa Jaunsudrabiņa piemiņas muzejtelpām, radījuši paši savu stāstu un ilustrāciju grāmatu “Es un mana Latvija”, veicinājuši interesi par literatūru.
 Latviešu Centrs Minsterē jau izsenis bijis aktīvs kultūras vēstnesis.  Uzsākot šī gada “žūrijas” darbu, dalībnieki ir realizējuši projekta koordinatores Dinas Krastiņas sen lolotu ideju – dāvājuši savai grāmatai vēl vienu mūžu, izveidojot latviešu centrā atvērto grāmatu skapi. Turpmāk, lai lasītu grāmatas, nebūs tās obligāti jāpērk vai jādodas uz bibliotēku, jo nu, neatkarīgi no LCM darba laika, grāmatas varēs aizņemties no brīvi pieejama grāmatu skapja. Ikviens var atnest savas personīgās izlasītās gramatiņas, ievietot tās plauktos un izvelēties  sev tīkamu grāmatu no grāmatu skapja, bez maksas. Lai arī viss notiek anonīmi, dalībnieki lūgti ierakstīt vēlējumu savā grāmatā vai    “Viesu grāmatā”, kura būs pieejama grāmatu skapī.
 Ar neviltotu dāvināšanas prieku un sirsnību pirmās grāmatas atvērtajam grāmatu skapim 2017.gada 8.jūlijā dāvāja   “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017” dalībnieku ģimenes un LCM valdes priekšsēde M.Rācenāja.
 Ikviens aicināts apciemot Latviešu Centru Minsterē, dalīties ar savu grāmatu, lasīt latviešu valodā, kā arī līdzdarboties lasīšanas veicināšanas  žūrijas projektā.
 Citējot Z.Mauriņu: ”Prieks ir izstarot un izdalīt. Izdalīt to, kas mums pieder, vienalga, vai tā būtu maize vai māja, doma vai sapnis, un zināt, ka ir kāds, kas to saņem”.

D.Krastiņa
Bērnu, jauniešu  un vecāku žūrijas koordinatore Minsterē
info: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 


Aicinām visus uz Valsts svētku svinībām Latviešu Centrā Minsterē 2016. gada 19. novembrī plkst. 17:00.
Svētku runa: Sanita Upleja
Koncerts: Austrumkalns
Ieejas maksa: 10 € (LCM biedriem 7€)*


*Atgādinām, ka biedru maksa par 2016. gadu jāpārskaita uz biedrības kontu
līdz šī gada 1. novembrim
:
Lettisches Centrum Münster e.V.
Sparkasse Münsterland Ost
IBAN: DE09 4005 0150 0000 3176 69
BIC: WELADED1MST
Verwendungszweck: Mitgliedsbeitrag 2016

Lielie svētdienas prieki Minsterē! Ilgi gaidītās Bērnu žūrijas grāmatas nu ir izpakotas, uzlīmes salīmētas, zīmogi saspiesti! Un daļa grāmatu jau aizceļojušas uz čaklo lasītāju mājām! Neiztikām arī bez jautrām sarunām, spēlēm un pašu radīto ilustrāciju izstādes.
Nākamsvētdien visiem - gan maziem, gan lieliem - iespēja jau mainīties ar izlasītajām grāmatiņām. Droši nāc, lasi un vērtē!
(Saziņai: 0176-98451602)
Foto: Terēze Krastiņa

BEIDZOT arī līdz Minsterei atceļojušas projekta aktuālās grāmatas! Aicinām visus mazos un lielos lasītājus svētdien, 2016. gada 9. oktobrī plkst. 11:00 uz Latviešu Centru Minsterē - vērsim vaļā lielo grāmatu maisu un sāksim lasīt! :)
Visi mazie aicināti sagatavot ilustrāciju par aizritējušā gada projekta mīļāko grāmatu. Ja nu neiespējat to sagatavot, būs iespēja to paveikt svētdien LCM. Uz tikšanos!