"Minsteres Latviešu Deju Kolektīvs Austrālijā"

Mums ir patiess prieks par mūsu "MiLaDeKo" dejotājiem, kuri Minsteres latviešu vārdu godam nesa Austrālijas latviešu 56. kultūras dienās. Sadejošanās notika vairākas dienas, kur piedalījās dejotāji no Latvijas un tādām Austrālijas pilsētām kā Melburna, Sidneja, Adelaide u.c., kā arī - Vācijas. Mūsu dejotāji uzstājās ar divām individuālajām dejām, kuras tika izpildītas kopā ar Štutgartes draugu grupu "Trejdeksnītis". Arī divās kopdejās mūsu dejotāji rībināja skatuves dēļu grīdu un priecājās, par skatītāju applausiem. Sadejošana risinājās Melburnas priekšpilsētā St. Kilda, Nacionālā teātra telpās, kuras nedaudz esot atgādinājušas Latvijas nacionālo teātri. Pārpildītā zāle, kurā pulcējās latvieši ar visažādākajiem dzīves stāstiem deva jaunu latvietības un kultūras šķautnes izpratni un sajūtu. 

Arī sporta pasākumos tika ņemta dalība. Puiši ar apvienoto basketbola komandu "Rumaki" spēkojās ar vietējiem basketbolistiem. Ar mainīgiem panākumiem uzvarēja draudzība. Puiši saņēma uzslavas par cīņas sparu un atdevi, taču bez labāko līdzjutēju uzmundrinājuma vārdiem, vīri nebūtu pēc deju koncerta 4 spēles divu dienu laikā izturējuši..citē Krišjāņa Rācenāja teikto.

Šobrīd dejotāji kopo spēkus, lai jau trešdien tiktos nākamajā mēģinājumā. Kā nākamie mērķi ir izvirzīti sadejošana Eslingenas dziesmusvētkos (www.esslingen2017.de)  un protams lielie deju svētki Latvijā 2018. gadā. 

Dejotāji saka paldies visiem, kuri palika mājās un sekoja līdzi viņu gaitām. Turēja īkšķus, lai viss izdotos un veseli atgrieztos mājās.

Minsteres Latviešu Deju Kolektīvs aicina pievienoties visus dejot gribētājus, lai kopā dotos jaunos piezīvojumos!

Sagatavoja: Madara Rācenāja