MILaDeKo atskaņas par deju nometni Madridē.

Atgriežoties uz pāris dienām vasarā, no 15-19. septembrim pabijām Spānijas  vidienē Madridē. Saules staru pavadīti ,steidzamies uz norādīto adresi,kur  no 10:00-18:00 noīrēta deju zāle. 9:55 jau gatavi dejošanai,gandrīz sasnieguši deju zāli,pamanam,ka citi dejotāji ,spāņu miera pārņemti, vēl mierīgi bauda rīta kafiju. Tā nu arī mēs tiekam aicināti „ELPOT“ un uz brīdi atstāt  savu „vācu“ precizitāti.  Pēc nelielas iesildošās polkas,tiekam pārsteigti ar spāņu deju skolotājas apmeklējumu un divas stundas esam ierauti spāņu soļu un mūzikas šarmantajās skaņās. Pēc ovācijām ,apsveikumiem un bučām,turpinam īstenot deju kopas „Luste“ vadītājas Ilzes Bērziņas superīgo domu 
„arī dejotājiem vajag himnu“ . Cītīgi atceramies un mācāmies deju „ Es mācēju danci vest“ , kura tad turpmāk pildīs  „ dojotāju himnas“ funkciju un katru reizi satiekoties, nešķirojot dejotāju piederību grupām,  to varēsim draudzīgi izdejot.
Kārtējo reizi ir piedzīvoti jauki sanākšanas brīži.

Paldies „Lustei“ ,paldies „Karbunkulim“, paldies „ Ramtai“ un „ Zibenītim“

Lai mums arī turpmāk jaukas sanākšanas un sadancošanās!

Tavs MiLaDeKo

View the embedded image gallery online at:
http://www.lcm.lv/lcm#sigFreeIdea68648ed2

Agrita Krieviņa, eksperte no Rīgas,  ar savu meitu Māru divas dienas intensīvi nodarbināja ap 15  ļaudis, ne tik no Minsteres, bet pat no Briseles. Šoreiz katrs varēja  sev izgatavot  apavus- vai nu zābaciņus vai pastalas. Atkal LCM ir ceļā uz savu tautas tērpu, nu jau būtībā sesto reizi, kad Inga Pētersone ar LNKC un Kultūrkapitāla atbalstu, veido interesantu projektu sēriju.  Zāli pildīja visādu biezumu un krāsu  ādas, kāarī   darba rīki to apstrādāšanai - šķēres, nazīši, lineāli, āmuri, kalti, utt.   Vajadzēja mērīt un griezt un šūt kopā iepriekš sagatavotos ādas gabalus.  Vispirms uztaisa papīra piegrieztni un tad pārnes to uz ādas gabaliem-izgriežot ādu jāpacīnās- tā vietām negrib nemaz tik viegli ļauties pārtapt par kurpi!    Izrādās ka senie ļaudis ādu mācējuši taupīt un principā zābaciņus izgatavojuši no kvadrāta.  Ādas zābaciņi maz saglabājušies, un muzejos ir trausli , bet šadi tādi atrasti upes gultņu vietās, varbūt ka tur bijušas atkritumu izgāztuves. Taču pamācības kā tos likt kopā nav, tās vairāk vai mazāk pati izdomājusi Agrita Krieviņa un nu jau var mācīt citiem, kā salikt visu kopā. Varbūt dažs labs iemācīto arī spēs atkārtot un dot tālāk savās grupās vai ģimenēs.

View the embedded image gallery online at:
http://www.lcm.lv/lcm#sigFreeIda9de06a0b0

Bērnu smiekli, patiesas bērnu atbildes, prieks un mājīga sajūta esot kopā. Tā pie mums pagāja Liepājas ceļojošā leļļu teātra "Maska" izrāde Šnāpuļa piedzīvojumi.
Interesants stāsts, dzīvīga izrāde, liels prieks, ka publika un galvenais, ka visi dzīvoja līdz!
Mēs Latviešu Centrs Minsterē sakām lielu paldies par viesošanos pie mums un vēlam veiksmīgu spēli Hamburgā un Veljē! Cerams uz atkalredzēšanos.

View the embedded image gallery online at:
http://www.lcm.lv/lcm#sigFreeIdf0745e0aca